EĞİTİM KADROMUZ

Kadir ÖZÜBEK

 1998 yılın da Dublaj ve Seslendirme hayatına başlayan Kadir Özübek..

 

Walt Disney Türkiye dahil olmak üzere bir çok karaktere ve reklam filmine de sesiyle hayat vermiştir.

Konuştuğu karakterlerden bazıları:

Ayı yogi ve Freddy Krueger başta olamak üzere ;Jamie Foxx, Forest Whitaker, John Goodman, Marlon Brando, Gene Hackmen, Robert De Niro, Benicio Del Toro, Danny De Vito, Tobin Bell, Anthony Anderson, Ice Cube , Gérard Depardieu..

 

                                                          www.kadirozubek.com

Bedia ENER

1968 yılında Bakırköy Halk Evinde başlayan tiyatro yolculuğu 1970 yılında profesyonel olarak İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarında kadrolu sanatçı olarak devam etti. Bu yıllar içerisinde gerek çocuk tiyatrosu ve büyük oyunlarda oldukça fazla eserde rol aldı.
 

Daha sonraki yıllarda özel tiyatrolarda çalıştı ve halen devam etmekte. Bu tiyatrolardan bazılar, Haldun Dormen, Gazanfer Özcan, Hadi Çaman, Eniz Fosforoğlu, Asuman Dabak, Bursa Nilüfer Belediyesi Tiyatrosu ve Ak'la Kara Tiyatrosu.

Bütün bu tiyatro hayatı boyunca birçok dizi ve sinema filminde rol  ald. Bunlardan bazılar; Ah şu komşularımız, Mirasyediler, Yaseminceler, Tövbeler  tövbesi, Şeytanın gözyaşlaro, Yeşeren düşler, Evlerden biri, Yaprak Dökümü, Kara para aşk, İsimsizler, Bana sevmeyi anlat...

197'de tiyatro ile başlayan sanat hayatına dublaj eklendi. Bu güne kadar sayısız dizi ve filmde boş roller de konuştu.Halen  tiyatro ve dublaj ve de çekim işlerine devam etmekte olup şimdi FEDERAL FİLM AKADEMİ de Eğitmenlik yapmaktadır.

levent_ünsal.jpg

Levent ÜNSAL

1965 yılında İstanbul’da doğan Levent Ünsal Galatasaray Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda okudu. 1983 yılında Ferhan Şensoy yönetimindeki Ortaoyuncular Tiyatrosu ile oyunculuk hayatı başladı. Uzun yıllar Ortaoyuncular Tiyatrosu kadrosunda yer alan Ünsal, Türkiye’nin ilk özel radyosu olan Kent Fm ile radyoculuk hayatına başlamış oldu. Birçok dizi ve sinema filminde de rol alan Levent Ünsal 1998 yılından günümüze dek seslendirme yapmaktadır.

Elif ACEHAN

Tiyatro oyuncusu ve dublaj sanatçısı Hikmet Körmükçü ile tiyatro sanatçısı ve dublaj yönetmeni Kahraman Acehan'ın tek çocukları olarak İstanbul'da dünyaya geldi.

 

1981 yılında,henüz küçük bir çocukken adım attığı dublaj kariyerine, aralıksız devam etmektedir.

Seslendirdiği ünlü Hollywood yıldızları arasında Reneé Zellweger, Reese Witherspoon, Kate Winslet, Keira Knightley, Helena Bonham-Carter, Alicia Silverstone, Lindsay Lohan, Naomi Watts, Madonna, Natalie Portman, Christina Ricci, Sarah Michelle Gellar ve daha birçok isim bulunmaktadır. Brazilya pembe dizilerinin de unutulmayan sesi olan sanatçı, en çok izlenenler kategorisine girmeyi başarmış bir dizi olan Esmeralda'yı seslendirdiği dönemde kendisiyle yapılan bir röportajda bu dizileri seslendirmenin ona terapi gibi geldiğini belirtmiştir.

 

Seslendirdiği yabancı filmlerin yanı sıra uzun yıllar Star TV'de yayınlanan Üvey Baba dizisinde ailenin kötü kızı Semiha'yı, Mahallenin Muhtarları dizisinde Ece karakteriyle izlediğimiz Hande Kazanova'yı ve iki sezon boyunca Serseri dizisinde Gamze Özçelik'i seslendirmiştir.

 

Yıllardır sürdürdüğü meslek hayatında, kabaca bir hesapla 15.000'in üzerinde dizi bölümü ve filmde seslendirme sanatçısı olarak görev yapmıştır.

Tarkan KOÇ

1971 Ankara doğumlu olan Tarkan Koç, 1988 yılında Kabataş Erkek Lisesi'nden mezun oldu. Aynı yıl Mimar Sinan GSÜ Devlet Konservatuarı Opera-Şan bölümüne girdi. 1997 yılında mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Devlet Tiyatrosunda çeşitli oyunlarda görev aldı.

"Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz", "Budala", "Machbet", "Abdülcambaz", "Olmayan Kadın", "Muamma" gibi pek çok Tiyatro ve Mizükalde oynamıştır. Son olarak Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosunda "Güldüren Şüphe" adlı oyunda görev aldı.

Yemekteyiz de dış ses, 300 Spartalı da Leonidas sesiyle hayat verdiği karakterlerden sadece birkaçıdır. 

Şan dersleri de veren Koç'un,''Ölü Şiirler Kitabı'' isimli birde şiir kitabı bulunmaktadır.

Fulya ERGÜNEŞ

Henüz daha çocuk denilebilecek yaşta TRT Ankara Televizyonun'da seslendirme çalışmaları yapan Fulya Ergüneş, 1986 yılında Türkiye'nin Sesi radyosunda spiker olarak çalışmaya başlamıştır.

 

Bu görevinin ardından uzun yıllar TRT Ankara Televizyonunda ''Gecenin İçinden'' , ''Anneler,Babalar ve çocukları'',''Karadenizdeyiz'',''Stüdyo İzmir'',''Sağlıklı Yaşıyoruz'' gibi pek çok televizyon programında sunuculuk yapmıştır.

 

1993 yılında TRT'den ayrılarak Star TV, Kanal 6, TGRT gibi özel kanallarda çalışmıştır. Atv'de ise sabah programlarında sunuculuk yapmıştır.

 

Ergüneş halen seslendirme sanatçısı,sunucu ve diksiyon eğitmeni olarak çalışmaktadır.

Birtanem CANDANER

-1979 İstanbul bale sanat merkezinde bale derslerine başladı. Ardından Türkiye’nin ilk Bale Koreografı ve ilk baletlerinden olan Sait Sökmen'in ısrarıyla 1980'de ritmik jimnastiğe başladı. 

 

Antrenörü Avrupa ve dünya şampiyonu ve uluslararası birincilikler almış Venettadir Mihailova idi. Bir çok gösteri ve organizasyonlara katıldı. Ritmik ve aletli jimnastikte Minikler kategorisinde Türkiye birinciliği almıştır.

 

 Balkanlarda Türkiye'yi temsil etme hakkını alıp ve milli mayo giydi. 
 

-1981 yılında bir süre çocuk mankenlik yaptı.
-1982 yılında İstanbul radyosu çocuk saati sınavını geçerek radyoya başladı.
-1986 yılında Yeşilçam filmleriyle seslendirmeye başladı.

Özlem ALTINOK

01.01.1971 İstanbul da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini İstanbul'da bitirdikten sonra İsviçre Luzern Benedickt Shule'de dil eğitimi gördü.

 

Döndükten sonra 1988/1989 da YÜO'da Hamdi Alkanla birlikte Büker'in Danton un Ölümü'nde ve çeşitli çocuk oyunlarında oynamıştır.

 

O yıllardan bu yana birçok yerli,yabancı,dizi,sinema ve reklam filmlerinde hem oynadı hem mikrofon oyunculuğu yaptı ve yapmaya devam ediyor.

Gökhan AKÇAKARA

1976 Sakarya doğumlu olan Gökhan Akçakara, Kadıköy Anadolu Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesini İşletme bölümünden mezun olmuştur. Yüksek Lisansını ise Marmara Üniversitesi Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği bölümünde tamamlamıştır.

1994-95 yıllarında Yasemin Kumral Şimşek spikerlik kursunda eğitim alarak şuan ki meslek hayatına ilk adımı atmıştır.

2007 yılından bu yana Show TV magazin programlarının değişmeyen ve kemikleşen sesi olan Akçakara, 2007-2011 yılları arasında da Nickelodeon'un kurumsal sesi olarak görev yapmış ve halen Kidz TV'de bu görevi sürdürmektedir.

YKM, Carrefour gibi markaların kurumsal sesi olmuştur. Atv, Show TV, Kanal D, Star TV, TRT 1, TRT Müzik gibi ulusal kanallarda VTR seslendirmenliği yapmıştır.

Mesud UZ

Yetmişli yılların son sonbahârının son akşamında İstanbul’un eski sayfiyelerinden Erenköy’de doğdu.

 

Son köşklerin bahçelerinde hayalleri ve diz kapakları çiçek açtı. Kartal anadolu imam-hatip lisesi, Galatasaray üniversitesi iletişim fakültesi ve İstanbul üniversitesi radyo televizyon sinema bölümlerinde talebe oldu.

 

Türkçe, eski türkçe, osmanlıca, fransızca, ingilizce ve arapça çalıştı, çalıştırdı. Radyo programlarında başladığı seslendirmeye film dublajlarıyla devam edeceğini kendisi de bilmiyordu henüz.

 

Bir blues grubunda perküsyon çaldı; tiyatro ve sinema atölyelerine katıldı; üniversite tiyatrosu ve çeşitli özel gruplarla Türkiye’nin pek çok sahnesinde oyunculuk yaptı.

 

Dublaj yaparken bir şeylerin eksikliğini hissediyordu. Kendini durduramadı. Televizyon için skeçler, bir orta metraj film ve reklam senaryoları yazdı; kısa film, klip ve tanıtım filmleri çekti. birkaç filmde, birkaç bölüm dizide oynadı;  TRT 2 ’de bu hafta programını sundu.

 

Kişisel gelişime önem veren Mesud UZ, motosiklet kullanmayı ve ata binmeyi öğrendi, köpek eğitimi ve sporlarıyla uğraştı; eski musıkiden bir türlü kopamadı hatta musıki aşkını ney üflemeyle süsledi.

Halen başta TRT olmak üzere bir çok kanal ve yapımda seslendirme ve dublaj sanatını icra etmektedir.

Meltem ÖZLEVENT

ÖĞRENİM :

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TİYATRO OYUNCULUĞU  BÖL.(1992-1996)

 

VIVEKANANDA YOGA UNİVERSİTESİ ( 2007 )

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL NETBİL DANIŞMANLIK -İSTANBUL DRAMA SANAT

AKADEMİSİ YARATICI DRAMA LİDERLİĞİ ( 2013-2014 )

DİL EĞİTİMİ:

ENGLISH HOUSE                                           ( İZMİR-1990 )

 

STUDIO SCHOOL OF ENGLISH                   ( CAMBRIDGE-1994 )

Meltem ÖZLEVENT eğitimci kişiliğinin yanı sıra sanat alanındada önemli işlere imza atmıştır. Düğün yada Davul, Antigone, Martı, Memuroğlu Memur... ve bir çok tiyatro oyununda rol almıştır. 

Cumhuriyetin altın yolu, Baba Evi, Deli Yürek, Yarım Elma, Çınaraltı, Doktorlar, Abimm, Elveda İstanbul... gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Bir çok seminere katılmış, skeç, oyun yazarlığı ve oyunculuk eğitimleri almıştır.

Gümçet Sanat Topluluğu, İ.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi, Gymnasium Sports&Health Club Yoga, İstanbul Yoga Merkezi, Doğa Koleji, İstanbul Drama Sanat Akademisi, Koza Tiyatrosu... eğitmenlik yaptığı kurumlardan bazılarıdır.

Bunların yanı sıra Sesli Edebiyat, TRT Açık Radyo, Insert, Dns, İmaj, Extra, Sinefekt, Pana Film, Saran, Discovery Channel, Stüdyo Piyano, Likra Yapım... gibi radyo ve stüdyolarda Seslendirme ve Dublaj Çalışmaları yapmaktadır.

2007 Yılında Dizi dalında en iyi kadın sesi ödülüne layık görülmüştür.

Halen Federal Film Akademide Yaratıcı Drama Eğitimlerine devam etmektedir.